Vides objekts “Melnais kubs - Camera Obscura” Valmierā

Valmieras vasaras teātra festivāla nedēļā laikā no 31. jūlija līdz 4. augustam Valmieras pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja aplūkot ISSP veidoto vides objektu “Melnais kubs - Camera Obscura”. Tiks organizētas arī pavadošās radošās meistarklases, piedāvājot apmeklētājiem mūsdienīgu un unikālu kultūrizglītojošo pieredzi.

Vides objekts ir veidots kā lielformāta Camera Obscura jeb aptumšota telpa, kuras iekšpusē caur nelielu caurumu tiek projecēts ārā esošās vides atspoguļojums, uzskatāmi demonstrējot fotokameras uzbūves principus. Apmeklētāji varēs ieiet telpā un attēla projekcijā vērot ārā notiekošo, iepazīstot fotogrāfijas tapšanu no “iekšpuses”.

Līdzās vides objektam katru dienu norisināsies analogās fotogrāfijas radošās darbnīcas, kurās jebkuram apmeklētājam būs iespēja vienkāršā un radošā veidā iepazīties ar fotogrāfiju. Pinhole jeb adatacs kameras darbnīcā dalībnieki varēs eksperimentēt ar attēla uzņemšanu, izmantojot kartona fotoaparātu un fotopapīru. Savukārt cianotipijas darbnīcās dalībnieki varēs iepazīt vienu no senākajiem fotogrāfijas kopēšanas veidiem, kur uz iepriekš īpaši apstrādātām papīra lapām tiks veidotas kompozīcijas no dažādiem objektiem un eksponētas saules gaismā, iegūstot oriģinālu mākslas darbu.

“Melnais kubs” atradīsies Vecpuišu parkā un būs atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 12.00-20.00.

Analogās fotogrāfijas darbnīcu norises laiki:
T. 31.07. plkst. 15.00–18.00 Pinhole jeb adatacs fotogrāfijas darbnīca
C. 01.08. plkst. 15.00–18.00 Pinhole jeb adatacs fotogrāfijas darbnīca
P. 02.08. plkst. 15.00–18.00 Cianotipijas darbnīca
S. 03.08. plkst. 12.00–15.00/ 15.00–18.00 Cianotipijas darbnīca
Sv. 04.08. plkst. 12.00–15.00/ 15.00–18.00 Cianotipijas darbnīca

Vides objekta apmeklējums un dalība darbnīcā ir bez maksas. Visi darbnīcām nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un īstenots ar VKKF mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģiona finansiālo atbalstu.

Vairāk par pasākumu

Artist Talk: Kat Bawden, Martyna Benedyka, Francesco Villa

We invite you to meet current ISSP artists in residence - Kat Bawden, Martyna Benedyka and Francesco Villa on Wednesday, 26th June at 19.00!  They will talk about their art practices and ways of exploring different paths in photography and visual art, as well as show some of their work done in Riga during the last month. Welcome!

ISSP ielūdz uz fotogrāfu sarunu vakaru par deviņdesmitajiem

17. jūnijā plkst. 18.00 ISSP telpās, Berga Bazārā norisināsies fotogrāfu sarunu vakars par deviņdesmitajos gados pieredzēto ar Māru Brašmani, Gvido Kajonu, Mārtiņu Krūmiņu un Andri Zēgneru. Saruna notiek kontekstā ar ISSP Galerijā skatāmo izstādi "Mūsdienu fotogrāfijas vēstures I", kas ir daļa no Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2024 programmas.

ISSP Skolas absolventu izstāde: Sapņu koordinātas

Ielūdzam uz ISSP Skolas divu gadu programmas "Attīstot fotogrāfijas valodu" 2022./2024. gada absolventu izstādi “Sapņu koordinātas”! Atklāšanas pasākums notiks 30. maijā plkst.18.00! Izstāde skatāma līdz 20. jūnijam ISSP Skolas pop-up galerijā Berga Bazārā, Elizabetes ielā 83, Rīgā.

Artist Talk: Aga Młyńczak, Anastasiia Nurullina

On Wednesday, 29th May at 19.00 at Bolderāja we invite you to meet current ISSP artists in residence Aga Młyńczak and Anastasiia Nurullina, who will talk about their art practice and what they have been working on during their residency in Riga in the past month!

ISSP Skolas studentu performatīvā izstāde: Pielaiko laulību

ISSP Skolas 1. kursa studenti laikā no 21. līdz 30. maijam rīkos performatīvu foto izstādi “Pielaiko laulību”, kuras ietvaros Rīgā, Avotu ielā 34, visiem interesentiem būs iespēja “pielaikot laulību”, fotogrāfējoties tradicionālajā laulību simbolā – baltajā kāzu kleitā. Atklāšanas pasākums notiks 21.maijā plkst.18.00!

Kristīne Krauze-Slucka (ar Inas Stūres arhīvu), Agate Tūna: "Mūsdienu fotogrāfijas vēstures I"

No 17. maija – 27. jūnijam ISSP Galerijā Rīgas Fotogrāfijas biennāles ietvaros būs skatāma izstāde “Mūsdienu fotogrāfijas vēstures I“, kurā atspoguļotas vairāku mākslinieku versijas un interpretācijas par vietējās fotogrāfijas vēstures rakstīšanas procesiem.  Izstādes atklāšana notiks 16. maijā plkst. 18.00.

From May 17 to June 27, the exhibition "Contemporary Histories of Photography I" launches a two-part exhibition series at the ISSP Gallery as part of the Riga Photography Biennial, bringing together several artists' perspectives and interpretations on the process of writing a local history of photography. The opening of the exhibition will take place on May 16 at 18.00.

Ģimeņu diena ISSP Galerijā

Lai tuvāk iepazītu Rūtas Kalmukas izstādē "Saiknes" aplūkotās tēmas, ISSP ielūdz uz ģimeņu dienu, kas aptver visa veida ģimenes un cilvēkus, ar kuriem ir vēlme būt kopā un iesaistīties radošās aktivitātēs. Tā būs iespēja piedalīties fotodarbnīcā ar izstādes fotogrāfi Rūtu Kalmuku un mākslinieci Līvu Veiguri, veidojot paliekošus tuvinieku portretus ar fotokameru.

Artist Talk: Luise Schaller, Beatrice Ventura

Meet kuš! resident Luise Schaller and ISSP resident Beatrice Ventura on Wednesday, April 24 at Bolderaja! They will talk about their art and practices in the field of comics and photography.

Profesionālā meistarklase: Portrets kā glezna

Meistarklasē Klinta Kalneja dalīsies ar savu īpašo pieeju portretu fotogrāfijai, uztverot fotosesijas kā intīmu procesu portretējamā būtības atklāšanai un iedvesmojoties no glezniecības un simboliskiem tēliem. Cik dažādi mēdz būt cilvēka daba, ķermenis un dvēsele, tik dažādi modeļi atdzimst un pārtop Klintas fotokameras priekšā, portretējamajam tēlam savijoties ar klasiskajiem motīviem.

Profesionālā meistarklase: ABC of Food Photography

Piesakies profesionālajai meistarklasei, kurā pieredzējusi pārtikas un produktu fotogrāfe Anastasija Nurullina sniegs vispārēju ieskatu par ēdienu fotografēšanas specifiku un darba gaitu, lai palīdzētu dalībniekiem radīt savu personīgo pieeju ēdienu un dažādu pārtikas produktu fotogafēšanai! Meistarklases sāksies ar ieskatu iespējamos stila virzienos un tehniskajos pamatprincipos pārtikas un ēdamu priekšmetu fotografēšanā, iedvesmojoties no Annas un citu izcilu fotogrāfu darbu izlases.

Rūta Kalmuka: "Saiknes / Interconnections"

No 15. marta līdz 9. maijam ISSP Galerijā būs skatāma Rūtas Kalmukas izstāde “Saiknes”, kurā māksliniece pievēršas savas ģimenes un māju dokumentēšanai, atklājot sievietes daudzveidīgās lomas un identitātes. Izstādes atklāšana notiks 14. martā plkst. 18.00. Laipni lūgti!

From 15 March to 9 May, the ISSP Gallery will host Rūta Kalmuka's exhibition Interconnections, in which the artist documents her family and home, revealing the multiple roles and identities of women. The exhibition will open on 14 March at 6 PM. Welcome!

ISSP Jauniešu skolas atvērto durvju diena

Trešdien, 20. septembrī, plkst. 16.00-19.00 aicinām uz ISSP Jauniešu skolas atvērto druvju dienu! Tā būs iespēja iepazīt ISSP Jauniešu skolas programmas saturu, izgatavot savu pinhole kameru un radoši darboties ar apgaismojumu, kā arī pieteikties programmai. ISSP Jauniešu skolas nodarbības atsāksies oktobrī un ilgs līdz jūnijam vienreiz nedēļā divās vecuma grupās: 11-14 g. un 15-18g.